Vestavěná skříň – ideálním řešením je přepažení celé stěny skříní na míru. Šikovný kutil zvládne takový kus nábytku vyrobit svépomocí, v zásadě to není příliš složitá záležitost, základem je rozvržení vnitřní koncepce fochů, zásuvek, prádelníků, boxů, stojanů na obuv apod. Vnitřní desky lze navrhnout z dřevotřísky potažené laminem nebo dýhou, zakrytí stěny provedete posuvnými dveřmi s pojezdovým mechanismem. V hobby marketech je dnes k dispozici dostatek komponentů pro tuto tvorbu a návod, jak postupovat při návrhu a montáži stáhnete z internetu dokonce i v podobě instruktážního videa.
Oblíbené volné prostory uvnitř lůžek
Postel – Ukládání lůžkovin, oděvů a sezónní obuvi je možné i do úložného prostoru pod vaším lůžkem. Musíte si uvědomit, že jde o velký plošný rozměr, postele zabírají i několik čtverečních metrů, tak proč je nevyužít ke svému prospěchu. Směřuje k tomu i současný trend, který upřednostňuje volné plochy obytných místností jen s několika dekoračními předměty a květinami, stolkem a sedací soupravou, zatímco je většina věcí uložena ve skladových prostorách komor, předsíní ve vestavěných skříních a uvnitř lůžek.
Palanda – zvýšené lůžko si oblíbily zejména děti, mají shora větší přehled o dění v místnosti a navíc lze pod matrací vybudovat dokonalé úložiště. Lůžko lze koncipovat jako skříň nebo velkou komodu, kam se vyskládá celý obsah dětského pokoje, aniž by bylo zapotřebí dokupovat další nábytek, který by navíc zabíral spoustu místa. Případně je možné část prostoru pod postelí uvolnit na psací stůl a místo pro hraní.
Komoda – poměrně podceňovaný kus nábytku, přitom pojme značné množství předmětů. Jestliže nemáte možnost vybudovat vestavěnou skříň, komoda může být vhodným řešením. Lze ji postavit prakticky kamkoliv, může posloužit zároveň jako dekorace, která rozhodně vypadá lépe, než šatní skříň.